Vojenské přilby a jiné pokrývky hlavy

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

V nové výstavě autora Martina Brýdy je k vidění na 130 kusů nejrůznějších přileb a jiných pokrývek hlavy od 16. století až po současnost.

Čtyři muzea vydaly ze svých depozitářů exempláře vysoké kvality i vzhledem ke stavu dochování a prezentují období, kdy byly používány.

Vystaveno je na 130 kusů přileb a jiných předmětů sloužících jako pokrývky hlav vojáků, hasičů, policistů a další jiné zajímavosti od nejstarších předmětů ze 16. století, přes válečná období až po současnost.

Velmi zajímavá je kolekce místních, regionálních a městských policejních nebo hasičských přileb. Návštěvníci ve výstavě také mohou zhlédnout ukázku různých pokrývek hlav z období dvou velkých světových válek 20. století nebo i různé novodobé repliky.

Předměty na výstavu zapůjčilo naše Oblastní muzeum v Děčíně, její pobočky v Rumburku a Varnsdorfu, ale také Muzeum města Ústí nad Labem, kterému tímto také děkujeme.

Přijďte se podívat do muzea v Děčíně !

Budeme potěšeni…